Shell FuelSave

SHELL FUELSAVE DIESEL'İN SİZE SAĞLAYABİLECEĞİ FAYDALAR

  • Aracın ekonomik ömrü boyunca yakıt tasarrufu
  • Motor performansındaki düşüşün önüne geçme
  • Yakıt sisteminde korozyonu önleme
  • Soğuk hava şartlarında motorun çalıştırılmasını kolaylaştırma
  • Dolum esasında köpüklenmeyi önleme
  • Daha düşük CO2 emisyonu ve duman

Shell Ticari Akaryakıtlar, işinin uzmanı profesyonel kadrosu ve uluslararası tecrübesi ile sektöre özel çözümler geliştirmekte, ihtiyaç duyduğunuz ürün ve hizmetleri doğru ve detaylı olarak değerlendirerek maliyetlerinizi azaltmada size yardımcı olmaktadır.


Shell Yakıt Tasarrufu Formülü

Shell FuelSave Diesel aracınızın/araçlarınızın ömrü boyunca uzun vadede yakıt tasarrufu sağlamak üzere geliştirilmiştir. *Bu büyük ölçüde yakıt enjektörlerini temiz tutarak, motorun uzun süreli çalışması sırasında oluşabilecek kurum birikmesini engellemeye yardımcı olan deterjan formülüyle sağlanır. Temiz enjektörler motorun verimli bir biçimde çalışmasına ve yakıtın verimli bir biçimde kullanılmasına yardımcı olur

Herhangi Bir Yakıt Tasarrufu İçermeyen Sıradan Motorin Kullanılan Enjektör

Shell FuelSave Diesel Kullanılan Enjektör

Shell Test Sonuçları* Kurum birikmesi meydana geldiğinde yakıt tasarrufu formülü içermeyen sıradan dizel yakıt kullanımında yakıt tüketimi artabilir ve motor gücü düşüş gösterebilir. (bkz. yandaki grafik).

 

Motor için en zorlu koşulları denemek amacıyla tasarlanmış 20 saatlik çalışma ve dik rampa tırmanma testi:Zorluk açısından yaklaşık olarak 64.373 km normal kullanıma denk.Yakıt Sisteminde Korozyon Önleme

Shell FuelSave Diesel çelik parçalarda, özellikle de enjektör pompasına pas oluşumunu önlemeye yardımcı olan bir pas önleyici formül içerir. Bu pas önleyici formül metal yüzey ile su molekülleri arasında gözle görünmeyen koruyucu bir tabaka oluşturarak sudan kaynaklanan yıpranmayı önlemeye yardımcı olur.Yakıt Dolumu Sırasında Daha Az Köpüklenme

Shell FuelSave Diesel yakıt dolumu sırasında köpük oluşumunu azaltmaya yardımcı olan eşsiz bir köpüklenme önleyici madde içermektedir.Daha az köpük daha hızlı dolum anlamına gelir.Bu da deponuzu doldurmaya harcadığınız zamanın azalması demektir

Dolum Başlangıcı

Dolum Köpükler Pompa Tabancasına Ulaştığında Durur

Köpükler Söndükten Sonra Hacim


Artan Motor Performansı

Shell FuelSave Diesel'in katkı maddesi formülü kurumları temizlemek ve önlemek üzere geliştirilmiştir.Buda yakıt tüketimi, CO2 emisyonu, motor performansı ve gücü alanında daha iyi sonuçlar getirecek en optimal enjektör sprey şekillerini korumaya yardımcı olur.

 

Enjektör memelerinde kurum birikmesi sprey şekillerinde bozulmaya, motora püskürtülen yakıtın azalmasına ve ürünün havayla karışımının kısıtlanmasına neden olabilir.

Sprey şekillerindeki bozulma, daha zayıf yanmaya gücün düşmesine, yakıt tüketiminde artışa ve daha yüksek emisyona yola açabilir.

Sıradan Motorinde Sprey Şekillerinde Bozulma

Shell FuelSave Diesel ile Düzgün Sprey ŞekilleriDaha Düşük CO2 Emisyonu ve Duman

Shell FuelSave Diesel deterjan içeren formülü motordan yanma ve yakıt verimini artırmaya yardımcı olur. Bu da araçlarınızın CO2 emisyonu ve duman üretiminin azalmasını sağlar

 

Bu, gittikçe daha da katı bir hale gelen çevre politikalarının ve düzenlemelerin ışığında karbon emisyonlarının bir çok farklı iş kolunda düşürülmesine odaklanmış bir çaba olarak oldukça önemlidir.Ağır işe yönelik dizel motorlarda uzun süre çalışma sonrasında motorun orjinal işletim verimliliğinin kaybolmasından kaynaklanan daha yüksek oranda CO2 ve siyah duman emisyonu risk bulunur.

Daha Düşük Bakım Maliyetleri

Shell FuelSave Diesel motorunuzun en önemli parçalarında yıpranma ve kurum birikmesini önlemeye yardımcı olan geliştirilmiş bir deterjan içerir.

Shell FuelSave Diesel uzun vadede aracın işletim verimini koruyarak yatırımınızdan en yüksek faydayı almanıza yardımcı olmak üzere geliştirilmiştir.

 

CO2 emisyonunda düşüş sağlamaya, motoru korumaya, korozyon önlemeye, daha hızlı ve tam bir depo dolumu sağlamaya ve bakım maliyetlerini azaltmaya yardımcı olur.